Обмін 14 днів

Безкоштовна доставка від 2000 грн

Знижка при покупці онлайн

Гарантія на всі вироби

Сертифіковані вироби

Яке ограновування діаманта краще?

Imperia Zolota 15.12.2021

Все про огранювання діаманту

"Алмаз, втрачаючи в процесі ограновування більшу частину своєї маси, росте в ціні на порядок." Геніальна цитата Володимира Буткова, з нею згодні всі ювеліри. Огранювання діаманта — один із факторів, що впливає на вартість мінералу. Тобто, його форма, кількість, якість граней впливає на ціноутворення на ринку дорогоцінного каміння та ювелірних прикрас.

Після того, коли умілий майстер проведе за роботою сотні годин, каміння починає сяяти, грати на світлі всіма кольорами веселки, давати відблиски, сонячних зайчиків. Достатньо всього один раз, побачити, як виглядає люксовий екземпляр, одразу же стає зрозуміло, чому у нього висока ціна.

діамант

Правило 4С — що це значить?

Отже, ринкова вартість дорогоцінних каменів формується із 4 чинників. Англійською вони називаються 4C: carat, color, clarity, cut. Перший критерій — вага (чим важче, тим дорожче). Загальноприйнята міра вимірювання — 1 карат (приблизно 0,2 грама). Чистота (відсутність вкраплень, тріщин) — параметр. Його встановлюють тільки професійні оцінювачі. Чим чистіший, тим більших грошей він вартий.

Колір — параметр відносний, але значущий. По-перше, дорогі зразки завжди кристально прозорі, без помутнінь, тріщин всередині та одногорідного забарвлення. По-друге, наявність кольорового відтінку може позитивно відбитися на прайсі. Для наочного прикладу в "ТОП найдорожчих брюликів" переважно кольорові зразки:

 • яскраво-блакитний «The Heart of Eternity»;
 • рожевий «Perfect Pink»;
 • глибокий блакитний «The Wittelsbach-Graff Diamond»;
 • «The Winston Blue» найбільший блакитний діамант у світі;
 • рожева зірка «Pink Star»;
 • сіро-синій «The Hope Diamond»;
 • «The Sancy Diamond» блідо-жовтого кольору.

Огранювання — процес обробки, надання мінералу блиску, форми. Безперечно, те скільки карат важить мінерал — важливий критерій ціноутворення, лише золоті руки майстра здатні підкреслити розкіш алмазів.

Детальніше про роботу з дикими алмазами

Якщо перед вами постало питання, який краще здійснити вибір ювелірних виробів з діамантами, рекомендуємо вибрати «камінчик» менший за вагою, але більш якісно оброблений! Філігранність роботи майстра-шліфувальника складається з оцінки пропорції, симетрії та полірування.

Діамантова огранка — окремий різновид обробки алмазів та іншого каміння. Вона надає форму бажаного коштовного каміння. Використовуючи цю техніку частинка непримітної набуває краси, ошатності, завдяки фасетам. Вони створюють розкішну гру світла (дисперсію), максимальне сяйво.

brilliant ukraine

А тепер, найцікавіше — на що звернути увагу при покупці прикрас:

 1. Пропорції — кажуть, краще ворог хорошого. З пропорціями так само: в системі класифікації існують два варіанти: ідеально та глибоко. ідеальне ограновування — той випадок, коли співвідношення сторін дає максимальний ефект заломлення світла. При дотриманні балансу промені входять в камінчик, відбиваються в гранях і виходять назовні. При глибокому типі мінерал на жаль виглядає тьмяно.
 2. Полірування додає гладкість, адже прибирає всі шорохуватості на поверхні.
 3. Симетрія (вирівнювання по осі). Прямі межі повинні з'єднатись без стиків, немов все одна суцільна лінія, і зовсім не помітно переходів між сторонами.
P.S.: Одна з головних героїнь серіалу «Секс у великому місті» продала обручку із діамантом Tiffany після невдалого шлюбу та допомогла Керрі Бредшоу розрахуватися з багатотисячними боргами!

Анатомія каменю

На аукціонах та в музеях представлені до уваги камені, оздоблені в формі серця, прямокутника, трикутника, квадрата. «Золотий стандарт» — це коло. Кругла форма має назву «класичне діамантове ограновування». Після цієї обробки шматок породи перестає бути диким каменем, натомість отримує благородну анатомію.

Великий математик Марсель Толковський розрахував формулу ідеального гранування та пропорцій для алмазів у 1919 році.

Між іншим, не потрібно бути професійним експертом. Досить знати про шкалу оцінки (американську), щоб купити цінний камінчик, для інвестицій, а не лише банальною прикрасою.

При правильній обробці дорогоцінний спочатку пропускає крізь себе, потім одразу відзеркалює. Такі екземпляри рідкісна знахідка, коштують вони дуже дорого! В системі оцінки GIA подібні зразки отримують позначку «Exelent». Примірники трохи гіршої якості котируються «Very good», далі йдуть:

 • Good;
 • Fair (посередньо);
 • Poor (погано).

Погано, посередньо — теж пристойно коштують на ринку, не кожному вони по кишені. У якості прикраси для виходу у люди, грандіозної, важливої ​​події, інвестиції грошей, доцільно купити мінімум «good».

Йдемо далі, після огранювання з'являється лицьова й тильна сторони. Лице називається короною, а тил калеттою. Розділова частина між ними — рундист. У нього особливе призначення — захист від механічних пошкоджень.

Фасети діляться і розрізняються за місцем розташування, наприклад, верх корони (найбільша грань) — майданчик. Саме через нього промені проникають всередину. З боків відразу ж розташовані «межі зірки», їх 8 штук.

Парні клини вгорі забезпечують естетичне з'єднання з рундистом. Особливість цих сторін в дзеркальному розташуванні по відношенню один до одного. Протилежні їм клини розміщенні знизу. Також є основа низу, розташована в центрі тилу. Вона з'єднує між собою калетту і рундист. Шпиль — найменший фасет, знаходиться на кінчику.

діамант каблучка

Популярні та визнані у світі різновиди діамантового огранення:

 • спрощена (для дрібних примірників має 17 фасетів);
 • hight light cut (74 боку, в короні 41, в павільйоні 33);
 • королівська (86 фасетів, в лицьовій частині 49, в нижній тильній 37);
 • магна (велична), дає анатомії 102 фасети, з них 61 в короні й 41 в нижній частині.

На щастя, купити діамант в Україні сьогодні можна в багатьох ювелірних будинках. Сережки, браслети, брошки, запонки та кольє прикрашають дорогоцінні розсипи або лаконічні невеликі камінчики. Дизайни, колір, смак чи гаманець вже давно доступні для українців.

Великий вибір ювелірних виробів з діамантами пропонує «Імперія золота». Краматорський ювелірний завод створює дивовижні та розкішні коштовності. На все надають сертифікати, оцінка, актуальна вартість (скільки коштує діамант на поточний момент часу), а також гарантія.

Ювелірний завод Imperia Zolota — це історія про вічну любов до прикрас та коштовностей, така ж міцна та приваблива, що й найдорожчий мінерал у світі. Пройдуть століття, але ці камені так і залишаться кращими друзями дівчат. Сумнівів немає.

Imperia Zolota
Поділитися с друзями або зберегти:
415

Відгуки: 0 коментарів
Написати відгук
    
3 поради про те, що робити коли каблучка завелика

Для кожної дівчини улюблена каблучка - це і прикраса, і фамільна коштовність, і пам'ятний подарунок. ..

Як каблучка повинна сидіти на пальці?

Носити ювелірні прикраси любить практично кожна жінка. Серед всіх виробів із ..

Як дарувати каблучку для заручин та як не потрібно цього робити

Кожна дівчина хоче щоб пропозиція вийти заміж пролунала при романтичних обставин..

На якій руці носять обручку - чи існує єдине правило?

Здавалося б, відповідь лежить на поверхні. Всім, хто цікавиться, на якій руці..

(КОНКУРС ЗАВЕРШЕН) Конкурс "Злий" Подружку

Авжеж, саме «злий...», але не хвилюйся, ми не зробимо подружці нічого поганого. Навпаки — подаруємо красиві ..