Перли - унікальний коштовний камінь!
Майже будь-який молюск може виробляти перли, але тільки два типу двостулкових молюсків можуть виробляти такий багатий кремовий колір, який цінується в ювелірній промисловості.
Натуральні перлини колись були знайдені в багатьох частинах світу, але сьогодні перли обмежується водами Перської затоки поблизу Бахрейну. Останній і найбільший флот підводного плавання належить Австралії, і він продовжує збирати перлини з Індійського океану. Хоча натуральний перли виробляється в дикій природі, його також можна вирощувати (культивувати) і фарбувати в різні кольори. Більшість фермерських перлин надходить з Китаю, а перли Південного моря (один з найрідкісніших) вирощується в Австралії, на Філіппінах і в Індонезії.
Види перлів
Це поширена помилка, що перли може утворитися з піщинки. Якби це було так, у всіх нас був би прекрасний набір перлів. Насправді вони природним чином формуються крихітними піщинками, що потрапляють в тіло молюска, який намагається їх ізолювати і нарощує поверх піщинки шар перламутру. Так утворюється натуральний «дикий» перли. Він дуже цінується, про що свідчить його висока ціна. Однак, формування перлів таким природним способом - досить тривалий процес. До того ж далеко не кожен молюск формує перлину.
Більш 10 000 перлин можуть бути зроблені таким способом в той час, як буде зібрана 16-дюймова одиночна нитка красиво підібраних перлів.
В якості альтернативи на спеціальних перлинних фермах вирощують культивований перли. Спочатку молюсків вирощують до тих пір, поки вони не стануть достатньо дорослими, щоб прийняти ядро з перламутрових перлів. Далі завдяки спеціальній процедурі, технік впроваджують кульку або шматочок піщинки, щоб молюски покривали його перламутром, потім молюсків повертають в воду, а далі фермер чекає поки утворюється перлина.
Що цікаво, фермери можуть контролювати не тільки форму утворювану таким чином перлини, але і її розмір і колір.
Навчилися люди створювати і штучний перли, в провадженні якого, молюски зовсім не беруть участь. Просто крупинки покривають шаром натурального перламутру. Іноді такий перли досить складно відрізнити від натурального. Але вартість такого перли, зрозуміло, дешевше.
Прісноводний і морський перли
Прісноводний перли - це продукт мідій, що мешкають в прісноводних озерах і річках. Прісноводні перлини можуть бути круглими або неправильної форми, і мати незвичайні кольори. Щороку прісноводних перлин добувають набагато більше, ніж морських. Морські перлини добувають з устриць, що мешкають в океанах. У той час як морські перлини цінуються своєю якістю, ідеально округлими формами і дзеркальним блиском, прісноводні перлини доступні за ціною. Але незважаючи на це прісноводні перлини також прекрасні і вражають своєю винятковою красою. Тому коли справа доходить до вибору між прісноводної і морської перлиною, ціна виступає вирішальним фактором.