Святкуємо Хеловін 2021 разом с прикрасами Імперія золота!
Тільки 30.10 та 31.10.21
шукайте в описах наших соц мереж (інстаграм, фейсбук, телеграм) секретні двозначні числа та збирайте з них код.
- Знайти двозначні числа у описі та інформації наших трьох соцмереж Інстаграм, Фейсбук, Телеграм.
- Перейти на цю сторінку, ввести ці 3 числа підряд у поле для вводу та отримати святковий промокод
- Використати промокод на покупку золотих прикрас у мережі магазинів Imperia Zolota, або у інтернет магазині imperiazolota.ua до 30.11.21 включно.
Трохи цікавих фактів про походження Хеловіну :
Хеловін - звичай, пов'язаний з маскарадом, що відзначається в багатьох країнах увечері 31 жовтня. Посилання на Хеловін часто зустрічаються в сучасній культурі, в основному американській.
Хеловін найбільш широко відзначається в США, Канаді, Ірландії та Великобританії. Хоча цей день не є офіційним святом, він найпопулярніший після Різдва. Хеловін з'явився в Україні в 1990-х роках.
Головний символ свята - гарбуз з обламаними зубами, видовбаний і освітлений зсередини. Серед інших популярних мотивів – привиди, демони, зомбі, вампіри, відьми, черепи трупів, кажани, чорні кішки, павутиння тощо.
Точне походження Хелоуїна невідоме. Можливо, воно виникло як римське свято на честь бога плодів і насіння (Помона) або як кельтське свято, присвячене зустрічі зими.
Згідно з останньою теорією, Хелловін походить від свята, що відзначає кінець осені і початок зими в Північній Європі, відомого в Ірландії як Самайн ("кінець літа"), в Уельсі як Nos Galan Gaeaf ("зимовий вечір"), в Англо-Саксонії як Blodmonath ("кривавий місяць"), а в Північній Європі як "зимові ночі". З одного боку, це був час тріумфування з приводу зібраного врожаю та повернення близьких до своїх будинків. З іншого боку, це була примара зими, час боротьби з голодом, холодом і нестачею сонячного світла - у Північній Європі саме взимку та ранньою весною вмирала більшість людей. У побуті Хеловін асоціюється зі святом мертвих - насправді і язичники, і ранні християни поминали померлих навесні - між березнем та травнем.
Друїди (кельтські жерці) вірили, що в день Самайн межа між підземним світом і світом живих стирається, і духам, як злим, так і добрим, легше потрапити у світ живих. Вважалося, що бог смерті Самхейн приносить на землю душі людей, які померли в попередньому році, щоб спокутувати їхні провини. Важливою частиною святкування Самайну було спалювання багать для залучення добрих духів та вигнання злих. Ці вогнища також були виразом поваги і підтримки бога сонця і світла Луга, над яким у цей час почав здобувати гору Самхейн. Були спроби умилостивити Самайн, приносячи йому жертви - зокрема людські.
Вважається, що необхідність відганяти злих духів породила звичай одягатися цього дня в химерні костюми та носити маски. Символом Хелловін стали чорні костюми, які носили друїди, і великі ремені на липучках, вирізані так, щоб нагадувати демонів.
Після 835 року, під впливом християнства, цей звичай почав зникати, коли свято Усіх Святих було перенесено з травня на 1 листопада. 998 року святий Оділон, французький монах-бенедиктинець, настоятель абатства Клюні, встановив День усіх душ 2 листопада. У 14 столітті поминання всіх покійних було введено в римську літургію і поширилося по всій Церкві.
Через протестантизм, тобто Реформацію в Англії, яка скасувала як вчення про чистилище, так і культ святих, обидва свята (День усіх святих і День усіх душ) зникли з більшості британських територій, а сам Хелловін зберігся там лише у вигляді вільних асоціацій . Протестантські церкви святкують День Реформації 31 жовтня.
Тим часом в Ірландії збереглося як католицьке свято, так і оригінальний сезонний фестиваль. Ірландські іммігранти привезли цю традицію до Північної Америки в 1840-х роках.
31 жовтня 1920 року в місті Анока, штат Міннесота, відбувся перший у США парад на честь Хелоуїна. Учасниками параду стали городяни, одягнені у барвисті костюми найпопулярніших персонажів. У наступні роки парад організовувався щороку 31 жовтня. У 1937 році Анока була оголошена світовою столицею Хелоуїна.
У другій половині 20-го століття свято проникло до Західної Європи, а після падіння "залізної завіси" наприкінці 20-го століття - до Центральної та Східної Європи.